After-Anna Todd

  Poznajcie After książkę która zdobyła miliony odsłon i gwiazdek w serwisie Wattpad. Książka której sensu nie jestem w stanie pojąć. 
 
Może zbyt trudno jest mi to pojąć ale dla mnie to książka o niczym i nie jestem w stanie zobaczyć w niej żadnej nauki lub myśli nad którą warto się zastanowić. Dla mnie ta książka to jedynie szansa na miło spędzony wieczór i  dobrą zabawę.

  

    Gdy Tessa wyjeżdża na studia zostawia za sobą apodyktyczną matkę i niezbyt udane dzieciństwo.  Wszystko jest w idealnym porządku porządku. Miły chłopak, wymarzone studia i czekająca kariera do czasu gdy zobaczy swoją nową współlokatorkę i zabójczo przystojnego Hardina. Wtedy kończy się spokojne i poukładane życie Tessy a zaczyna istny zawrót głowy.  Dziewczyna zawiązuje z chłopakiem relację ale jej uczucia zmieniają się jak w kalejdoskopie, a wszystko zaczyna przypominać rozpędzony rollercoaster. Nie wie jednak jak bardzo się pomyliła i jak bardzo i jak bardzo zostanie skrzywdzona.
Charaktery Tessy i Hardina są całkowicie różne i można powiedzieć że ta dwójka się wręcz zwalcza. Ich miłość to ciągła walka. Ich emocje to ciągłe balansowanie między pożądaniem a nienawiścią. Ale co zrobią gdy zabraknie im sił na walkę?
After to historia o miłości toksycznej i uzależniającej. Miłości siejącej spustoszenie w duszach dwójki ludzi, która nie potrafi już bez siebie oddychać. O miłości, która wybucha jak niczym nie tłumiony płomień, a paląc zostawia dwójkę skrzywdzonych ludzi ,którzy nie wiedzą czy dadzą radę sobie przebaczyć.
Mimo że książka wciąga i nie szczędzi czytelnikowi emocji aż do ostatniej strony. Jest to nadal moja chyba największa porażka czytelnicza. A mimo że historia jest wciągająca i nie da się jej nie skończyć, stało się to z kilku powodów.
1.Jest to fan fiction. Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic do zespołu One Direction ale wielką fanką także nie jestem. To po prostu nie mój tym muzyki ale gdy zaczęłam czytać drugą część online i zobaczyłam imię Harry zamiast Hardin myślałam że padnę ze śmiechu. Przecież to się w ogóle nie pokrywało z moimi wyobrażeniami i nie jestem w stanie  już spojrzeć na tą książkę w ten sam sposób co kiedyś.
2. Raczej nie gustuję w tego typu powieściach. Wolę dystopie.
3. Dla mnie jest to książka o niczym. Oczywiście bardzo podziwiam autorkę za napisanie tak obszernego dzieła o tak złożonej fabule, które fakturą przypomina troszeczkę cegłę ale co to za problem dla nas czytelnicy.
Jeśli żaden z powyższych powodów cię nie odrzucił naprawdę zachęcam do czytania. Ta książka powali was na kolana i nie da się po niej tak łatwo podnieść. Oczywiście mnie także nie odrzuciło i sięgnęłam po następne tomy, których recenzje pojawią się wkrótce.

Ahh no i jest jeszcze Hardin. Zaborczy dupek. Klasyczny bad boy ze skłonnością do alkoholu i przemocy jeśli czytałaś drugą część to wiesz o co chodzi jednak nie wiem co wszystkich tak w nim pociąga.

Moja ocena to 6/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s