Mara Dyer Przemiana- Michelle Hodkin

Po traumatycznej przeszłości Mara nadal próbuje wrócić do normalności. Ale przeszłomara-dyer-tom-2-przemiana-b-iext27487212ść nie da sie wymazać tak łatwo a wciąż powracające wizje jeszcze bardziej dezorientują nastolatkę jednak czy to co się jej przytrafiło nie jest tylko złym snem ?I co ma z tym wspólnego dawno już nieżyjąca babcia dziewczyny? A na dodatek ktoś śledzi Marę, każdym kroku towarzyszy jej poczucie że jakiś cień czyha na jej życie i nie odejdzie bez upragnionej zemsty. I tym razem nie jest to wymysł chorej wyobraźni dziewczyny a gra toczy się o na prawdę wysoką stawkę, którą okazuje się być życie dziewczyny.

Czy wszystkie ostatnie wydarzenia nie sa jedynie koszmarna wizja burząca idealne życie nastolatki? Tyle katastrof na raz. Zdarzenia, które jeszcze bardziej pogrążają dziewczynę w oczach bliskich. Los bawi się losem głównej bohaterki lecz czy pozostała choć iskierka nadziei skoro nawet Mara już sobie nie ufa?

Drugi tom serii nosi tytuł przemiana.Nie zmienia się za to Mara wiecznie prześladowana przez fatum i w tym tomie wiele wycierpi. Poturbowana przez los budzi się w zakładzie psychiatrycznym gdzie nikt nie wierzy dziewczynie że widziała nie żyjącego już od dawna- Juda. Nikt z wyjątkiem Noah’a , chłopak jak zawsze wiernie trwa przy Marze broniąc i pomagając dziewczynie za każdym razem gdy wpada w kłopoty. Muszę przyznać że ten nawyk został w nim  od samego początku , sięgnijmy pamięciom do pierwszego tomu ich pamiętnie spotkanie gdy mara uratowała Mabel.

Dyer jest jedną z najlepszych książek jakie dane mi było przeczytać w tym roku i nie kłamie. Zaczynając od świetnie wykreowanych postaci oraz świetnego stylu pisania autorki i jej poczucia humoru, które zarówno bawi jak i zaskakuje.  Myślę że w książce urzekła mnie jej oryginalność i wątek choroby psychicznej, nie codziennie spotyka się książkę i tak mrocznej tematyce połączonej na dodatek z niebanalnym wątkiem romantycznym . Na dodatek Noah mimo że utracił już swój urok bad boya z pierwszego tomu to w drugim stał się jedynie kochanym chłopakiem zakochanym bez pamię a66fb91acedbab46f6ecdd06a68e627eci w dziewczynie, która społeczeństwo już spisało na straty. Ale on trwa nadal przy niej walcząc u jej boku o prawdę.

Sumując jeśli spodobał ci się pierwszy tom a jesteś fanka gatunku paranormal. A na dodatek nie wyobrażasz sobie książki bez szczypty romantyzmu na pewno jest to pozycja dla ciebie. A porywająca akcja, bohaterowie i wszystko inne o czym postanowiłam rozpisać się w tym poście sprawią że nie odejdziesz od tej książki na krok dopóki jej nie przeczytasz. Polecam tą książkę wszystkim ,którzy mają wolny dzień lub chorobowe ponieważ jest ona genialnym pożeraczem czasu i może przydać się także jako odskocznia po ciężkim dniu nauki.
Może jeszcze troszkę o walorach estetycznych. Seria ma na prawdę cudownie zaprojektowane okładki.
Moja ocena to :8/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s