Mara Dyer Tajemnica- Michelle Hodkin

„Balansowałam na krawędzi koszmaru i pamięci, niezdolna rozstrzygnąć, co jest czym.”

 
Mara Dyer jest zwyczajną dziewczyną podobno… 
Od czasu tragicznego wypadku nic w życiu dziewczyny nie jest takie samo.
Od czasu gdy mury psychiatryka runęły na nią i jej przyjaciół do obudzenia się w bieli szpitala minął prawie tydzień jednak Mara dalej nie pamięta co naprawdę się wydarzyło i jakie tajemnice pogrzebały mury zwalonego budynku. Zwłaszcza że nikt nie przeżył, no prawie nikt. Ona przeżyła.
 Zagubiona dziewczyna postanawia uciec od poprzedniego życia i rozpocząć nowe kilkaset kilometrów dalej. Tam wszystko się zmienia. 
Myślała że to się skończyło ale powracające koszmary i nieustające halucynacje sprawiają że jej życie wali się na jej oczach. Zmarli powracają z przeszłości. Nowo odkryte tajemnice zmieniają przyszłość. Myślała że już nigdy nikogo nie pokocha…pomyliła się.
 
 
Ta książka jest na prawdę fantastyczna. Nie mogłam się od niej oderwać a czytać się powinno ją na wyścigi ze stoperem w ręce. I to zupełnie szczerze jest genialna a rzadko zdarza się mi to powiedzieć to o książce.

Nie znalazłam w niej ani schematów klasycznego romansidła czy też paranormalnego romansu owszem jest w niej wątek romantyczny no ale czyż da się w dzisiejszych czasach wydać bestseller bez nutki romansu?

Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Ale wracając Mara Dyer jest właśnie jedną z tych książek, które nie zdarzają się dwa razy.
Co mnie tak bardzo poruszyło w tej książce otóż jakże dojrzała miłość dwojga nastolatków. Coś innego niby bad boy a z drugiej strony uroczy i kochany chłopak.  A czyste szaleństwo jakie wnosi postać głównej bohaterki dodatkowo dezorientuje czytelnika co sprawia że po przeczytaniu części książki nie masz zielonego pojęcia o co tak naprawdę chodzi co oczywiście tylko nakręca spiralę i już po pierwszym tomie nie możesz nie sięgnąć po następny. Uwaga zagorzali czytelnicy to może uzależniać. 
Moja ogólna ocena książki jest bardzo pozytywna a wrażenia po przeczytaniu bardzo mocne ponieważ na prawdę nie mogłam odpędzić się od myśli na temat akcji książki no ale cóż to działa raczej na plus dla książki 😉

Moja ocena to 8/10 
Czyli bardzo dobrze.
Ps. Gdyby ktoś szukał obrazków z książek to zapraszam: Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s