Mroczne umysły- Alexandra Bracken

Najmroczniejsze umysły skrywają się za fasadą najzwyklejszych twarzy

Spędzone w obozie dzieciństwo Ruby daleko odbiega od ideału. Ciągły strach i prześladujące wspomnienia rodziców i poczucie winy, tęsknota za babcią jedyną osobą, która jej nie zapomniała.  Postawa dziewczyny przypomina drapieżnika czającego i ukrywającego swoją prawdziwą postać mimo że nie byłaby zdolna skrzywdzić muchy. Mimo że została uznana za zieloną w rzeczywistości jest ostatnią z pomarańczowych, którzy zostali uznani za zbyt niebezpiecznych by żyć. Kiedy w czasie badania prawda o prawdziwych zdolnościach zostaje ujawniona, dziewczyna musi uciekać. Po brawurowej ucieczce i odłączeniu się od grupy Ruby zostaje zdana na siebie. Musi wyruszyć w podróż aby znaleźć innych niezwykłych, ukrywających się takich jak ona. Kiedy śmiertelna choroba się szerzy zostają otwarte obozy do, których wtrąca się dzieci. Życie w niewoli nie jest łatwe a na wolności staje się jeszcze trudniejsze. Znalezienie ratunku graniczy z cudem ale czy Ruby da rade przetrwać?

Nie, oni nie lękali się o dzieci, które mogły umrzeć. Nie martwili się pustką, którą miały po sobie pozostawić. Oni bali się nas – tych, którzy przeżyli.

Książka jest po prostu genialna. Język pisania nie jest zawiły ale przytłaczająca czytelnika ilość informacji sprawia że czytanie następnych stron odbywa się w coraz to większym napięciu i staje się coraz to bardziej uzależniające. Ta historia sprawia że chcemy więcej, nie można się od niej oderwać. Wymaga od czytelnika pełnego skupienia aby nie przeoczyć najważniejszych informacji. Kontrastowa postać Ruby od razu wzbudza sympatię czytelnika, która może jednak szybko przerodzić w irytację jej głupotą i irracjonalną potrzebą chronienia wszystkich dookoła zwłąszcza przed nią samą. Dziewczyny nie da się od razu scharakteryzować. Przypomina trochę uśpiony wulkan śmiertelnie niebezpieczny ale nieszkodliwy i wręcz bezbronny. Gotowy aby się przebudzić i posiadający moc aby zniszczyć wszystko na swojej drodze. W dalszych rozdziałach urzekają nas uroczy i troskliwy Liam. Zabawny i nieporadny Pulpet i wzbudzająca sympatię Zu. Dalej spotykamy niezwykle charyzmatycznego Clancy’ego. Ale kto okaże się zamaskowanym drapieżnikiem a kto ofiarą? Ta książka to mieszanka doskonała. Poczynając od mrocznego pełnego niebezpieczeństw świata przez wzbudzających mieszane uczucia bohaterów. Ta książka złapie cię w pułapkę umysłu i nie wypuści aż do samego końca. Bardzo ją polecam. Jest to idealna książka na każdą okazję.

Moja ocena:8/10

Czy twój umysł jest równie mroczny? 
Czy jesteś zielony a twoją specjalnością jest logiczne myślenie.
Czy niebieski i twój umysł jest tak silny że swoją mocą przeniesie przedmioty a pod jego wpływem zadrży ziemia?
Czy może żółty a twoją mocą jest kontrola elektryczności?
A może jesteś pomarańczowym i masz władzę nad ludzkim umysłem
Lub czerwonym, wojownikiem mającym władzę nad ogniem?
Przekonaj się czytając mroczne umysły 


Dla ciekawskich: Psi istnieje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s