Szklany tron Sarah J. Maas

Szklany tron to książka rozpoczynająca jedną z moich ulubionych serii. Jest ona o pięknej kobiecie. Niegdyś najbardziej poszukiwanej zabójczyni w Adarlanie. Jednak Cealena się potknęła i dziś musi odbyć pokutę.
Ostatni rok spędzony w kopalniach soli Endovier nie był łatwy. Jednak jej silnej woli nie złamały tortury, ciężka praca i  cierpienie, którego doświadczała każdego dnia. Kiedy jej los zdaje się odmieniać i dawać szansę na ratunek.  Do kopalni przybywa książę niestety nie na

białym koniu i nie po to aby wyratować ją z obsesji. Lecz aby złożyć jej propozycje nie do odrzucenia. Zabójczyni ma wziąć udział w turnieju, który ma na celu wyłonienie obrońcy króla Imperium. Dumna zabójczyni  podejmuje się wyzwania, a stawka jest wysoka. To jej życie.

Ma wybór albo zginie albo zostanie obrończynią człowieka, który wszystko jej odebrał. Poczynając od rodziny kończąc na tożsamości. Jednak udział w turnieju nie jest łatwy. Wystawiona na próbę zabójczyni aby przetrwać musi pokonać najgroźniejszych przestępców z całego kraju. Czy nie ugnie się i przed tą próbą?
Na dodatek jej przeciwnicy w tajemniczy sposób zostają zamordowani. Caelena nie powinna narzekać ale czy nie będzie następna? Przed nią ciężkie zadanie, Rozwikłać tajemniczą zagadkę i jednocześnie zasłużyć na zaufanie króla nie jest łatwo godząc z tym treningi pod czujnym okiem przystojnego kapitana jednocześnie znajdując przyjaźń i zmieniając swój los.
Jak wielkim zaskoczeniem okaże się dla wszystkich tajemnica śmierci najlepszych morderców. Czy szklany tron udźwignie ciężar władzy okrutnego króla?
O tym przekonacie się sięgając po szklany tron.

Książka jest wspaniała i chyba została moją książką roku . Ponieważ nie czytałam dotąd żadnej bardziej zasługującej na to miano. Mimo że czytałam ją dość dawno wciąż uwielbiam powracać myślami do historii Cealeny, która na naszych oczach się zmienia. Podupadła na zdrowiu i psychice opuszcza kopalnie. Cudem unikając śmierci przez całą książkę niepewność jej losu trzyma nas w napięciu. Kiedy książka się kończy widzimy niesamowitą młodą kobietę, która zaskakuje nas swoją odwagą i siłą charakteru. Chęcią do walki a także tym jak łatwo potrafi sobie zjednać ludzi. Jej postawa dowodzi nam że każdy może coś zmienić. Jej postać jest wspaniała. Niezłomna i bohaterska a przy tym nad wyraz wrażliwa. Na dodatek silny wątek romantyczny dodający smaku tej książce jest po prostu fantastyczny. Przystojny książę znany wszystkim ze swoich podbojów miłosnych ulega urokowi pięknej zabójczyni ale czy jej książę na białym koniu wybawi ją z opresji? Czy może będzie to rozważny kapitan, którego serca nie zdołała posiąść dotąd żadna dama?

Ogólnie bardzo polecam aby przy najbliższej wizycie w księgarni sięgnąć po szklany tron bo naprawdę warto. Nie łatwo jest mnie skłonić aby tak pozytywnie ocenić książkę. Wręcz zazwyczaj jestem krytyczna jednak ta podbiła moje serce i jak dotąd nie jestem w stanie o niej zapomnieć.
Moja ocena:10/10

Moją kolekcję obrazków do serii znajdziecie TU
Po niżej mapka

Jeszcze coś dla wielkich fanów:
Piękne koszulki z serii szklany tron

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s