Czerwona Królowa-Victoria Aveyard -Ludzie nakładają maski. Nic nie jest takie jak się wydaje. Wszystko jest nie tak. Nikt nie powie prawdy. Czy Mare przetrwa w świecie zdrady, kłamstw i podziału?

Piosenka,która była inspirowana książką- Peter&Jackob – The Red Queen

Gdy zobaczyłam książkę pierwsze o czym pomyślałam, muszę ją mieć jest obłędna(chyba mam słabość do białych okładek) ale gdy zobaczyłam twardą okładkę i to co jest pod nią byłam już zakochana.

Tak wiem wiem nie ocenia się książki po okładce ale jeśli książka cieszy i rozum i oczy to chyba jeszcze lepiej? Mam rację?

Książka jak większość powieści literatury młodzieżowej zajęła mi jeden dzień.
Powieść Pani Aveyard jest Fantastyczna. Czyta się ją szybko i płynnie i nie masz ochoty na przerwę wręcz jak musisz ją zrobić to wracając praktycznie fruniesz przez całą drogę byle skończyć  jak najszybciej.
  Moje wrażenia z pierwszych stron. Hej ale to jest jak rywalki. Następnie trochę jak Szklany Tron. Nasuwa się pytanie czy jest to połączenie tych dwóch światów? Absolutnie nie ta książka jest bardzo podobna do dystopii ale nie do końca. Ma coś z fantastyki ale też odpowiednią dozę romansu, zdrady i zazdrości. Pojawia się też motyw, którego nie spotkałam wcześniej więc nie sposób mi ocenić czy jest to nowość czy inspiracja inną powieścią, a mianowicie krew. 
Wszystko toczy się o krew. Akcja toczy się wokół krwi i społeczeństwo dzieli krew. 
Srebrna krew niesie też magię. Jednym słowem krew jest najważniejsza. Występuje też rasizm na podstawie koloru krwi i wszystko idzie jak należy, podporządkowane społeczeństwo nieliczne bunty.. 
Dopóki nie pojawia się Mare…
Dziewczyna, która już dawno zasłużyła na pobyt w więzieniu: Regularne kradzieże przemyt i stawianie oporu podczas aresztowania ponad to słabe wyniki w nauce i nieczęsta obecność w szkole jednym słowem zwykła dziewczyna walcząca o przetrwanie. Na dodatek zbliża się do pełnoletności co oznacza rychłą śmierć- powołanie do wojska. Jednak jej los szybko się odmienia z bezrobotnej nagle staje się pracownicą na Królewskim dworze i wtedy wszystko się zaczyna… Okazuje się że
nie jest taka zwykła. Jej krew mimo że czerwona ma w sobie moc
Jeszcze raz sumując bo zrobiłam to troszkę na odwrót ale już trudno. Książka jest świetna- jedna z lepszych pozycji tego roku. Mimo podobieństwa do igrzysk śmierci- jak większość powieści z gatunku Dystopia. Zachowuje oryginalność i niepowtarzalność choć z początku sprawia wrażenie mieszanki wielu książek to jednak się wyróżnia. Akcja tej książki toczy się niemiłosiernie szybko a swój bieg zaczyna zaraz po szybkim wprowadzeniu. Autorka nie próżnowała i ani na trochę nie daje czytelnikowi odpocząć. Te wszystkie wymienione tu przeze mnie czynniki składają się na ideał tej książki razem tworząc coś fantastycznego i niepowtarzalnego.
Dla fanów, którzy wybierają się na tegoroczne targi książki w Krakowie. Czy doszła was już ta informacja że autorka ma zamiar się pojawić?
Więc jeśli jeszcze nie przeczytałeś/aś Czerwonej Królowej to marsz do księgarni bo nie będzie czego podpisać w październiku.
Moja ocena:9/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s