Korona W Mroku (Korona Północy) Sarah J. Maas

244441-352x500Zacznę od tytułu, jak zawsze zły tytuł. No ja nie mogę na ten  jedyny tytuł wskazują nawet wydarzenia w książkę. Pewnie teraz sobie myślicie co ona się tak piekli o te tytuły kogo to obchodzi i no właśnie.. mnie obchodzi. Ta ktoś tu niestety jest perfekcjonistą. No bo jak mogli mi to zrobić: Jakaś korona w Mroku to przecież w ogóle nie ma racji bytu to ma być korona północy i koniec.
Otóż po przeczytaniu pierwszego tomu oszalałam na punkcie tej książki, wszędzie tapety( komputer, telefon nie tylko mój telefon), cytaty, nawet przez pewien czas rysowałam głównych bohaterów powieści i oczywiście obrazki wszędzie na telefonie, komputerze ścianie część z tego możecie zobaczyć TUTAJ.

  Już po pierwszym tomie byłam totalnie zakochana w historii zabójczyni i dwóch wspaniałych mężczyzn. Kapitana i księcia. Książka jest idealna dla osób o moim guście literackim. Czyli raczej fantastyka z wątkiem romantycznym. Dodatkowo akcja książki posiada nieprawdopodobny klimat życie pozbawione bez magi. Despotyczny król. Skrzywdzony syn- Nieszczęśliwy książę. Kobieta która umie walczyć o swoje i nigdy nie przegrywa. Wprawia nas w zachwyt swoją siłą i odwagą. Niepokonaną siłą woli i przetrwania zabójczyni bez serca, która okazuje się mieć więcej odwagi i siły charakteru niż połowa mężów królestwa.

Po wygranym”konkursie” na królewską obrończynie Cealena zyskuje tytuł dostatnie życie, pozycję na dworze i ukochanego. Przeszła całkowitą rehabilitację społeczną, no bo zastanówmy się z ściganej zabójczyni na szlachetnego i szanowanego królewskiego obrońcę to spory przeskok ale jak to w książkach bywa wszystko się komplikuje. Stare nawyki się nie zmieniają a ona nie jest lojalna wobec władcy. Ukrywa to nawet przed przyjaciółmi ale w końcu prawda wyjdzie na jaw ponieważ Cealena dostaje zadanie, którego nie jest w stanie wykonać a i przeszłość wkrótce się o nią upomni,

Książkę kocham niesamowicie i mimo że minęło już tyle czasu odkąd ją czytałam moje myśli wciąż powracają do tej jedynej niepowtarzalnej historii, której nie jestem w stanie zapomnieć. Podoba mi się w niej na prawdę wszystko od świata wykreowanego przez autorkę. Pradawna kraina w której zabrakło magii ponieważ została zniesiona wiele lat temu i główna bohaterka, która nie jest kryształem. Kobieta, której siła ma przywrócić wszystko do normy. Autorka zaimponowała mi rozbudowaną fabuła książki a także jej tajemniczością. Zauważcie że dopiero z każdym kolejnym tomem dowiadujemy się czegoś o głównej bohaterce o której myśleliśmy że wiemy już wszystko. Wykreowany świat jest jakby utajony a informacje przychodzą nam z pewnym wysiłkiem nic nie jest napisane czarno na białym a nieprzerwana ciągłość akcji i tępo wydarzeń skutecznie odwracają uwagę czytelnika od wciąż powracających pytań. Akcja książki też nie jest taka krystaliczna i nic w tym świecie nie przychodzi łatwo. Jest pełno intryg, zabójstw a jakże mógłby funkcjonować świat w średniowiecznej krainie bez szczypty romantyzmu?

Wszystko opisane przeze mnie po wyżej składa się na na prawdę genialną książkę, jedną z moich ulubionych. Bez której obecności nie wyobrażam sobie funkcjonowania mojej domowej biblioteczki. Książkę jak zawsze gorąco polecam i nalegam do przeczytania jej tak szybko jak odwiedzicie księgarnie.

Moja ocena:10/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s