Oddychając z trudem- Rebecca Donovan


Tak trudno oddychać,gdy upiorna przeszłość wciąż daje o sobie znać,a teraźniejszość nie daje taryfy ulgowej…
Rebecca Donovan – Oddychając z trudem

Po tym jak w pierwszej części oddech Emmy zamilkł. Wszystko się zmieniło teraz dziewczyna nie musi obawiać się już o to czy zobaczy następny dzień. Jednak w jej życie wkrada się tęsknota za utraconym kontaktem z kuzynami Leylą i Jackiem. Powracają także dawno zapomniane już pytania a także skąd wzięła się na progu domu Carol lata temu? i kim jest kobieta z  rysunku? W poszukiwaniu odpowiedzi wprowadza się do matki tej która rozpoczęła koszmar jakim stało się życie Emmy.

Czy gdy dawno zapomniane wspomnienia wyjdą na jaw życie Emmy nadal będzie takie poukładane?


Z początku książka nie wciąga jednak to się zmienia gdy wraz z biegiem akcji czytelnika zaczynają dręczyć coraz to nowsze pytania. Pojawiają się tu nowe problemy, kłamstwa. Można się zawieść na najbardziej zaufanej osobie a ludzie nie są tacy na jakich wyglądają.W drugiej części główna bohaterka tak jak w pierwszej części staje się ofiarą przemocy z tą różnicą że tym razem nie jest ona fizyczna lecz psychiczna. Kiedy  jej życie stopniowo zostaje podporządkowane pod pijackie wybryki osoby, która powinna być dla niej opiekunem nieświadoma niczego dziewczyna daje się wciągnąć w nowy koszmar mimo że nie zostawiła za sobą jeszcze poprzednich. Zaplątana w sieć manipulacji i kłamstw z dnia na dzień staje się ich więźniem a uwięziona w klatce powracających nocą zjaw, alkoholu i niepewności a to może skutecznie odciąć ją od dwójki najbliższych jej osób.
Czy Emma przetrwa i to starcie? i czy zachowa najważniejsze dla siebie osoby? Dowiecie się tego czytając drugi tom oddechów.

Moja ocena: 7/10
Zoe Voidhttps://plus.google.com/1088016282421401881200

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s