Po zmierzchu-Alexsandra Bracken

Recenzja:

  
    Przebacza się nie dla dobra osoby, która nas skrzywdziła, ale dla samego siebie

Po przytłaczających wydarzeniach drugiej części życie chorych na OMNI nie jest łatwe. Żyjąc w gruzowisku pozostałym po Los Angeles nie jest łatwe ciągłe ukrywanie się i walka o pożywienie. Lecz kiedy w trakcie misji Ruby zdobywa informacje jak wydostać się z miasta. Ucieczka staje się możliwa.Uciekając przed jednym zagrożeniem zbliżają się do następnego. Czeka ich trudne zadanie, które może wyzwolić wszystkich ale może też zniszczyć ich świat.
Czy mur oddzielający ich od normalnego życia w końcu runie?

Im cięższe staje się serce, tym silniejszy musi być człowiek, by je udźwignąć.

W trzecim tomie serii przyszło nam pożegnać z historią Ruby ale nie tylko Pocieszny Pulpet, Waleczna i śmiała Vida, kochana Zu, Uroczy Liam nie wszyscy go lubili a ja też nie bardzo mimo to pałam sympatią do pary głównych bohaterów oczywiście książka nie byłaby tą samą powieścią bez Clancy’ego. W trzecim tomie na pierwszy plan wkradł się także Cole. Starszy brat Liama dyrastycznie różni się od niego. Młodszy brat raczej łagodny i poukładany tworzy wyraźny kontrast ze starszym charyzmatycznym Colem. Usposobieniem przypomina bardziej Ruby, odważny, waleczny trochę porywczy. Cały oddaje się sprawie za którą walczy .
Trzecia część jest doskonałym ukoronowaniem serii Mroczne umysły. Mimo że od każdego zakończenia serii wymaga się najwięcej to zdecydowanie dorównało poprzednim częścią a wręcz podobało mi się najbardziej.
Po dość nużącej drugiej części trzecia wciąga już od pierwszych stron. Pozostawia w napięciu i zaskakuje całkowicie nieprzewidywalnym zakończeniem.
Przyznam się szczerze że do książki z początku podchodziłam nieco sceptycznie. Nie miałam najmniejszej ochoty kończyć swojej przygody z Mrocznymi umysłami ale po zabraniu się w sobie nie mogłam już przestać. A po skończeniu dopadł mnie kac. Nie mogłam przestać o tym myśleć  z przyzwyczajenia ciągle wyczekiwałam następnej części, a gdy dotarło do mnie że to już koniec nastała depresja i czarna dziura.
Serii takiej jak mroczne umysły nie znajdziesz na każdej półce i przy każdej wizycie w księgarni. Jeśli drogi Czytelniku jeszcze nie jesteś przekonany do przeczytania tej pozycji, może właśnie mija twoja szansa na przeczytanie wspaniałej książki.
Sumując książkę zarówno jak całą serię bardzo polecam. Czytając zwróćcie uwagę na ciekawe zjawisko jakie powstało po zestawieniu tytułów.
Moja ocena:9/10

Mroczne umysły Nigdy nie gasną Po zmierzchu

The Darkest Minds Never Fade In the afterlight

Źródło materiału:
addictedtobookssite.wordpress.com

Original post:
addictedtobooks.booklikes.com/post/1263192/po-zmierzchu-alexsandra-bracken

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s