Zaliczenie z tragedii- Elizabeth LaBan

Kiedy zaczynałam spodziewałam się czegoś zupełnie innego jednak nie zawiodłam się na niej o nie . Czytało się ją przyjemnie, nie wywarła na mnie większego wrażenia i nie związałam się z  jakoś szczególnie. Jednak historia Tima jest zupełnie inna niż wszystkie i nie mogę przyporządkować jej do szufladki z żadną inną książką. Nigdzie nie pasuje. Jest oryginalna i niepowtarzalna.
  Akcja książki ma swoje dwie historię jedną której akcja toczy się aktualnie i drugą z przed roku, która została nagrana na płycie i zostawiona w pokoju przez starego lokatora, dziwnym trafem tym lokatorem jest Duncan, który  nie umie sobie wybaczyć tragedii jaka wydarzyła się rok temu. Książka ta jest też wybaczaniu sobie oraz pokazuje bezsilność ludzką wobec zdarzeń jakie się wydarzyły i ich następstw. Można powiedzieć też że dużą rolę w niej odgrywa przeznaczenie.
Jest to historia trochę romantyczna ale ze swoją własną tragedią, nie Szekspirowską ale może trochę podobną. Współcześni bohaterowie boją się tak zwanej powtórki z rozrywki a wszyscy wiemy że tak bywa i historia lubi się powtarzać. Jednak to pokazuje że każdy z nas jest inny, każdy ma swoją własną historię i osobną tragedię. Każdy bez wyjątku musi ją zaliczyć i zdać.
Moja ocena: 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s