Taken Erin Bowman

Chyba każde dziecko z niecierpliwością czeka na swoje 18 urodziny. Wyobraźnia podpowiada że będzie to magiczny dzień, który odmieni życie każdego. Ale nie w Claysoot gdzie dzień osiemnastych urodzin wiąże się z kresem życia. I to dosłownie każdy chłopak w tym dniu znika w niewyjaśnionych okolicznościach, nazywa się to Napadem. Trzęsienie ziemi. Wiatr. Światło i już ich nie ma. Dla niektórych jedynym wyjściem wydaje się ucieczka z miasta otoczonego od lat murami bez kontaktu z innym światem. Wielu śmiałków próbowało przekroczyć mur ale zawsze powracali. Bez życia. Tak jest od lat. Świat się nie zmienia. Do czasu gdy pojawia się Gray.  
 Książka jest absolutnie genialna. Była to miłość od pierwszych stron. Nie odbyło się bez przeszkód związanych z dzwonkiem na lekcje. Było to bolesne przebudzenie i nie obyło się bez łez. Ale dość dygresji o książce. Jest to jedna z najlepszych dystopii jakie miałam okazję przeczytać jest tam wszytko. Strata. Zdrada. Śmierć. A na koniec odnaleziona tożsamość.  Ta książka to pułapka, kiedy kogoś złapie nie wypuści go do ostatniego słowa.

W mojej opinii jest to najlepsza dystopia jaką dane mi było dotąd przeczytać. Nie oczekuje już na prawdę niczego więcej od  tego gatunku ponieważ książka wciągnęła mnie, czytałam ją na wyścigi. Wszędzie: w domu, autobusie, na przerwie w szkole. Po czym gwałtownie się skończyła zostawiając mnie smutną, rozgoryczoną faktem jej zakończenia, bez siły na czytanie kolejnej książki. Nie zapominając o wielkim „kacu książkowym” którego dostałam po zakończeniu.

Książka niestety nie została jak dotąd wydana w języku polskim. Jednak znalazło się kilka wspaniałych osób, które podjęły się jej tłumaczenia. Jest to morethanbooks na chomikuj. Oczywiście serdecznie polecam.

Czekajcie na recenzję drugiej części „Frozen” 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s