Wichrowe Wzgórza- Emily Bronte

Historia napisana przez Emily Bronte jest ponadczasowa i uniwersalna. Pasuje na każdą okazję, jej świetność nie przemija. Wręcz gdy znów ją czytany dostrzegamy nowe szczegóły,które zachwycają nas na nowo i po raz kolejny.

Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę żyć bez mojej duszy!
                                             Emily Bronte- Wichrowe wzgórza

Książka opowiada o życiu Heathcliffa i Cathy od dzieciństwa do śmierci. Akcja książki toczy się na mrocznych wrzosowiskach Yorkshire i zachwyca grozą i namiętnością.
Niespełniona miłość, która rozkwitła między parą przyjaciół z dzieciństwa jest wręcz toksyczna, zatruwa wszystko wokół i nie pozwala na normalne życie nikomu z ich otoczenia. A wszystko mogłoby mieć inne zakończenie gdyby nie fatum.Czy nad wrzosowiskami ciąży klątwa nieszczęśliwej miłości?
Autorka zabiera nas w podróż do przeszłości gdzie opowieści o duchach straszących we dworach i o szaleństwie z miłości były nagminne. Książka opisuje skutki decyzji podjętych w przeszłości. Pokazuje jak żal i upokorzenie mogą zniszczyć człowieka. Prawdziwa miłość, której świadkiem były jedynie wrzosowiska przyniosła jedynie ból, cierpienie i śmierć.

Wichrowe wzgórza są tajemnicze i mroczne. Przesycone napiętą atmosferą niespełnionej miłości i szaleństwa. Książkę czyta się Wolno jednak nie można jej porzucić nie zakończywszy lektury. Myślę że to jej niepowtarzalny charakter i niepowtarzalny styl pisania sióstr Bronte sprawia że jest ona ponadczasowa i nawet tyle lat po publikacji nadal podbija serca czytelników w każdym przedziale wiekowym.

Książkę bardzo polecam ponieważ jest fantastyczna. Czyta się ją nie bez trudności ponieważ język nie jest współczesny jednak warto pokonać tą przeszkodę i przeczytać jedną z najznakomitszych pozycji literatury klasycznej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s