Kochani dlaczego się poddaliście? Ava Dellaira

Kochani dlaczego się poddaliście? Ava Dellaira

Niestety mimo że książka ogromnie mi się spodobała to nie jestem w stanie zaakceptować polskiego tytułu, to normalne czasami tak się zdarza, więc używam angielskiego:Love Lettres to the Dead. Już nawet wolę hiszpański, który według mnie chyba brzmi najlepiej z wszystkich trzech.
    W tej powieści jest coś wyjątkowego czego nie sposób przeoczyć i nie chodzi o to że cała książka składa się z listów. Niespotykanie jest to że w książkach zwykle zawarta jest tylko jedna ta najważniejsza opowieść tym razem jest ich wiele. Spotykamy tam gwiazdy muzyczne takie jak Kurt Cobain czy Amy Winehouse, poetów takich jak Elizabeth Bishop oraz bohaterów jak Amelia Earhart. Kluczowym pytaniem jest co łączy wszystkie te osoby? Jeśli ktoś wie choć trochę o ich życiu to domyśli się praktycznie od razu, wszyscy albo coś stracili lub o tym pisali, zmarli tragicznie, zaginęli lub popełnili samobójstwo. Generalnie wspólnym wątkiem jest śmierć i wokół niej przeważnie koncentrują się myśli dziewczyny, które nieustanie powracają do wspomnień o tej jedynej ukochanej osobie, jej siostrze. Z myślami stale powraca pytanie cz
y to była wina Lauren?
  Książka jest idealna dla osób szukających powodów do refleksji nad życiem śmiercią czy tragediami, które spotykają ludzi na każdym kroku. Historia Lauren uczy nas doceniać to co mamy i tych których kochamy najbardziej. Historia Lauren dziewczyny, którą zmieniło odejście siostry. Jest to wyjątkowa powieść może wnieść dużo kulturowo do naszego życie. Jeśli czytelnik jest uważny i ciekawski ma możliwość aby poznać wielu wspaniałych ludzi. 
Nie jest to jednak typowa książka dla młodzieży, nie dotyczy letnich romansów, czy idealnych nastolatek szukających miłości na całe życie. Nie Lauren jest cicha i milcząca z charakteru przypomina bardziej introwertycznego outsidera niż schematyczną  długonogą piękność. Nie jest kryształem i jak większość nastolatków ma swoje odskoki: używki czy alkohol. Jednak to nie umniejsza w żadnym stopniu podziwu czytelnika dla siły dziewczyny, która zmaga się z jedną z największych tragedii jakich może doświadczyć człowiek- utratą ukochanej osoby. Myślę że właśnie te dwie rzeczy przyciągają czytelników do tej książki. Po pierwsze jej prawdziwość a po drugie niesamowita wytrwałość Lauren.
Moja ocena: 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s