Eragon- Najstarszy-Brisingr-Dziedzictwo-Christopher Paolini

   Jednym z najbardziej zaskakujących zjawiska pojawiających się w mojej biblioteczce jest seria Eragon. Zasadnicze pytanie co w tym dziwnego? a chociażby to że znajduje swoje miejsce między Ostatnią spowiedzią i Do wszystkich chłopców, których kochałam co wygląda dość zabawnie:)
Książka jest wspaniała choć moje oceny na temat serii są rozbite   i na temat każdej części mam inne zdanie.

Eragon od urodzenia mieszka wraz z wujem i ukochanym kuzynem. Nigdy nie widział nic poza miejscem w którym się wychował.W krainie gdzie światem ludzi elfów i krasnoludów od lat panuje zły król, który doprowadził do wyginięcia smoków i ich jeźdźców. Gdy chłopiec w trakcie jednego z polowań odnajduje tajemniczy kamień jego los się odmienia. W następnych wydarzeniach traci wszystko co dotychczas znał i wyrusza w podróż. Jako ostatni jeździec będzie zmuszony walczyć o życie i przyszłość całej krainy.

Pierwsza część serii jest bajeczna. Mnóstwo wydarzeń. Tajemnice. Czytanie tej książki jest uzależniające, nie można przestać nawet jeśli się chce. Jest to idealna lektura na długie wieczory, noce lub wakacje.

Drugą część to istna zagadka.Czas na jej czytaniu to nieustanne oczekiwanie na to co będzie dalej. Przeplatające się zdrada i tajemnice nadają niewiarygodnego tempa. W drugiej części obserwujemy zmiany jakie zachodzą w Eragonie pod wpływem czasu.

Trzecia część mimo że zaczyna się monotonnie z czasem wzbudza w czytelniku ciekawość i głód informacji i wydarzeń. Mimo że czytanie idzie mozolnie naprawdę watro bo kocham tą cześć za zakończenie:)
O pierwszej części Dziedzictwa nawet nie mam ochoty pisać. Ta część zdecydowanie najmniej przypadłą mi do gustu. Poczynając od tego że mnie znudziła to jeszcze zmęczyła i znużyła to na dodatek po zakończeniu potrzebowałam solidnej przerwy między nią a jej kontynuacją.

Czwarty tom jest idealnym zakończeniem. Momentami porusza do łez i wiele spraw nie ma swojego zakończenia a przynajmniej nie takiego jakiego bym oczekiwała. Moje odczucia są dość sprzeczne ponieważ nie została zaspokojona zaspokojona moja żądza krwi i śmierci jednego z bohaterów choć patrząc na przestrzeni serii to może jednak.Sumując czwarta część jest genialna a całą serię naprawdę polecam. Warto ją przeczytać

Na podstawie książki Eragon został nakręcony film. Jest on jednak porażką równą ekranizacji Percy’ego Jacksona ale to tym innym razem:)

A o to mój ulubiony komentarz do filmów:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s