Ostatni pociąg do Babylon

Aubrey Glass, dziewczyna”ładna ale trochę pulchna” zawsze w cieniu przyjaciółki. Zawsze  ta druga.

Aubrey prześladuje przeszłość nie może się od niej uwolnić i  nawet będąc dorosłą kobietą myśli o jednym dlaczego? dlaczego właśnie ona?
  Dziewczyna, która pisze listy na wypadek jej samobójstwa, na skraju wyczerpania psychicznego. Dowiaduje się o śmierci byłej najlepszej przyjaciółki. Tej która zawsze musiała przyciągać uwagę.

 Mimo mijających lat Aubrey jest zamknięta w sobie dalej trzyma w sobie wydarzenia z przed lat nikomu o tym nie mówiła. Te które ją zmieniły i w końcu zniszczyły. Aż do teraz kiedy prawda ma wyjść na wierzch.
   Książka jest absolutnie inna niż wszystkie inne. Trochę ironii i czarny humor głównej bohaterki  sprawiają że książkę czyta się przyjemnie i płynnie. Aż nie ma się ochoty robić przerw. Historia jest niezwykła. Opowiada historię dojrzałej kobiety,która nie umie pogodzić się z przeszłością. W środku nadal przeżywa wydarzenia z przed lat, które zmieniły całe jej życie i sprawiły że stała się tym kim jest . Wyczerpaną kobietą, która stoi na skraju podjęcia decyzji o samobójstwie jednak i w tym przypadku przeszłość nie odpuszcza a ma zamiar spotkać się  z Aubrey na pogrzebie byłej najlepszej przyjaciółki- tej która popełniła samobójstwo zamiast niej.

Jeśli zastanawiacie się nad sięgnięciem po ostatni pociąg do babylon to gwarantuje wam że czegoś takiego jeszcze nie czytaliście książkę tę czyta się dość monotonnie ponieważ nie ma jakoś szczególnie wartkiej akcji jednak jest ciekawa i wciągająca, zmusza czytelnika do zastanawiania się co się stało a Aubrey a także co działo się w ” kulisach”  samobójstwa Rachel. Czarny humor głównej bohaterki a także specyficzne jego poczucie autorki nadają tej historii wyjątkowy charakter, spora ilość Jacka Danielsa też robi swoje nie powiem. 

2 uwagi do wpisu “Ostatni pociąg do Babylon

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s