Prom&Predjudice- Elizabeth Eulberg

   Impreza i Uprzedzenie bo tak brzmi tytuł w tłumaczeniu jest idealną książką zarówno dla romantyków jak i fanów dumy i uprzedzenia.                                                                                                 Akcja książki toczy się współcześnie w akademii Longbourn a wszysko toczy się o bal ( a raczej studniówkę)
 Jest prawdą powszechnie znaną, że samotnej dziewczynie z renomowanej Akademii Longbourn brak do szczęścia tylko partnera na studniówkę….
 
 Tak brzmi fragment opisu i choć z pozoru akcja książki wydaje się być  frywolna lub monotematyczne i taka jest. I nic tego nie zmieni ponieważ jest to książka, która ma przede wszystkim bawić czytelnika a nie stawiać przed nim kolejne wyzwania intelektualne. Jednak akcja książki jest bardzo rozbudowana porusza wiele wątków zbudowanych przez autorkę. Wszystko oczywiście na wzór powieści Jane Austen i choć nie jest to łatwa sztuka możemy powiedzieć że pani Eulberg spisała się doskonale, tworząc dzieło na wzór jednej z najbardziej znanych powieści wszech czasów. W książce pojawiają się postacie znane nam z pierwowzoru ale mamy także okazje poznać nowe wątki oraz powspominać wydarzenia, których nie dało się odtworzyć. I choć jest prawdą powszechnie znaną że nikt nie jest w stanie dorównać Austen w pisaniu, to faktem jest że tak książka jest jedną z najznakomitszych jej kopii.                
Bardzo polecam jako odprężająca lekturę na spokojny wieczór po ciężkim dniu czy ciężkim sprawdzianie. Jednak kochani nie oczekujmy zbyt wiele, czytając ją trzeba mieć na uwadze że jest to parodia oraz książka, która ma nas po pierwsze bawić a po drugie relaksować.                                                                                                       

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s