Jeśli zostane(Zostań jeśli kochasz) Gale Forman

Najbardziej pasującym do książki utworem jest  A Great Big World, Christina Aguilera – Say Something .
Uświadamiam sobie nagle, że umieranie jest proste. To życie jest trudne.
                                                                                    Gale Forman

Kiedy w tragicznym wypadku Mia młoda wiolonczelistka traci rodzinę. Zapada w śpiączkę ale nie całkiem trwa w stanie dziwnego zawieszenia słysząc i widząc wszystko co się dzieje wokół niej. Dziewczyna musi podjąć trudną decyzję. Odejść czy zostać. Na dodatek przed oczami dziewczyny przemija całe jej życie przypominając o bliskich i chłopaku,który wciąż o nią walczy. Czy jego miłość pokona śmierć.
W 2015 roku na podstawie książki powstał film z udziałem Chloe Grace Moretz, który bardzo polecam.
Książka jest poruszająca, doprowadzi do łez każdego. Bardzo polecam pozostawia dużo do przemyślenia  a także otwiera oczy czytelnika na problemy. Kiedy wczytasz się w jej treść i ją zrozumiesz zmieni twój cały sposób patrzenia.

Kiedy dowiedziałam się o książce było to jeszcze przed powstaniem filmu i premierą książki, kiedy mało kto o niej słyszał. Czytałam ją jeszcze w formie e-booka( czego nienawidzę) i zajęło mi to około dnia czyli nie jest to jakiś wielki wyczyn ani osiągnięcie. Dlaczego zdecydowałam się na przeczytanie zupełnie nieznanej książki już dawno wycofanej ze sprzedaży. Otóż znam odpowiedź na to pytanie a tym czymś co mnie w niej urzekło był pomysł  jaki miała autorka. Co prawda uważam że nie został on tak dobrze oddany jak mógł być. Nie chodzi to o żadną krytykę ani o nic bo sama nie napisałabym tego lepiej ale wydaje mi się że gdzieś w 3/4 książki autorce zabrakło już pary do pisania i było to trochę wymuszone. Może to był jakiś kryzys twórczy nie mam pojęcia wiem tylko że w tym momencie zaczęłam być bardzo znużona książką i chciałam jak najszybciej zakończyć jej czytanie.  Co nie zmienia faktu że całokształt wyszedł świetnie ale od czego tu jestem jak nie od mojej obiektywnej oceny? To była jedyna rzecz, która przyciągnęła negatywnie moją uwagę, reszta jest chyba jasna piękna historia dwojga ludzi kochających muzykę i siebie nawzajem chyba porwie każdego. Tak jak walka o życie ukochanej osoby i przywracanie jej wiary że kiedyś może być lepiej.

Zostań jeśli kochasz to książka, którą mogę podsumować jednym słowem nie jest ono ani wyszukane ani skompilowane. Jest to słowo takie jak miłość Adama i Mii proste, i naturalne po prostu: Piękne.

Moja ocena:9/10

Bardzo polecam także Soundtrack z filmu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s