Gdzie ona poszła(Wróć jeśli pamiętasz) Gale Forman- Uwaga spoiler pierwszej części

Mimo że historia wydaje się być skończona to życie Adama i Mii toczy się dalej. Dziewczyna kończy jedną z najlepszych szkół muzycznych w kraju, podczas gdy chłopak już od lat pozostaje na szczytach sławy jako wokalista znanej kapeli. Ich ścieżki się rozeszły jednak kiedy znów się spotkają, tylko na jedną noc zanim znów się rozstaną wszystko się zmieni i nic nie będzie takie samo.

Czy po pierwszej części też czuliście ten niedosyt? Jeśli tak to mam świetną wiadomość, w sumie to nie żadna nowość ale kiedy pisałam tą recenzję to była nowość no nie ważne. Ponieważ liczy się tylko to że oto mamy kontynuację losów Adama i Mii. Jeśli myśleliście że ich losy potoczą się gładko to się bardzo myliliście.

Kiedy zaczynałam książkę w mojej głowie kotłowało się tysiące pytań typu: CO? JAK TO? TO ONI NIE SĄ RAZEM? JAK MOGLIŚCIE MI TO ZROBIĆ?

No ale cóż takie jest już życie czytelnika: trudne, zaskakujące i pełne rozczarowań. Pogodzona z losem rozpoczęłam lekturę. I co się okazało ? Że ta kontynuacja nie bardzo mi się podobała. Uważałam temat za skończony i zamknięty. Ale jest kontynuacja poczytam i nie jestem nią zachwycona, pewnie miło było znów poczytać trochę o losach Adama i Mii ale z biegiem czasu nauczyłam się że niektóre książki to po prostu powieści jednotomowe a taki dopisywanie części na siłę to jedynie przedłużanie agonii.W  tym przypadku było podobnie jednak nie aż tak źle jak mogłoby być. Patrząc z perspektywy czasu była dobrze napisana, i dość ciekawa jednak skłamałabym mówiąc że mnie wciągnęła. A przeczytałam ją bardziej z obowiązku niż z chęci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s